Medlemmars resultat

Lämna ditt resultat HÄR
maila bilder till web@afbv.se
[Lydnad]        [Agility]       [Rallylydnad]         [Bruks]         [IGP]          [Tjh]      [Viltspår]      [Drag]

Lydnad

  Datum Hund  Förare Variant    Tävl  Klubb Poäng Merit Plac
Blacknecks-CDevelina 190816

LD Startklass
Blackneck´s C´Develina

Carina Bengtsson M Lydn 1 Ljungby BK 261,5

1:a pris

2/5
Blacknecks-BXanto2 190814

Blackneck's B'Xanto 

Rebecka V. Antonsson  M Lydn 1 Hudiksvall BHK 210

3:e pris

4
Blackneck's-B'Xanto 190711

Blackneck's B'Xanto 

Rebecka V. Antonsson  M Lydn 1 Särna-Idre 197

3:e pris

3
Debuttävling i klassen
sedan uppflyttning
  190714

Sph l ll III El-Jo-Mi's U are Amazing 

Diana Ritzén  T Startklass  Flen 177

Uppflyttning 

2
(7:a totalt på violcupens
tvådagars tävling )
  190713

Sph l ll III El-Jo-Mi's U are Amazing 

Diana Ritzén  T Startklass  Flen 194,5

Uppflyttning 

1
tavl  181006

RLDA RLDF RLDN
Widholmens Sting In The Tail

Karin Cebrenius  G Startklass
Nationell

Sjöbo 173,5

Uppflyttning

 
tavl  180615 Chaos Force Canina
Pia Halvdansson  M Startklass     Östhammar BK 183,5

1

1/5
Blacknecks-CDevelina  180501 LD Startklass
Blacknecks C`Develina
Carina Bengtsson  M Lydn 1 Olofström BK 257

1:apris 

1/6
krypton5    Hexen House Krypthon  Annelie Lemström   T Startklass    

Heby BK
Surahammar
Surahammar         

181
185,5
169,5

 LD

1/15 

Bruks

  Datum Hund  Förare Variant    Tävl  Klubb Poäng Merit Plac
  190811

Sph l ll III El-Jo-Mi's U are Amazing 

Diana Ritzén T Spår Ekl Linköping  51105 Godk 3
  ?

Sph l ll III El-Jo-Mi's U are Amazing

Diana Ritzén  T Spår Ekl Nyköping 513,5 Godk 4
tavl 190615

Storlurs Chili

Eva Jakob
M Spår Ekl Timrå  585,5 Cert 1
Rambler 190519

Fozasos Rambler -MMXV

Ann-Charlotte Buczkowski
T Spår Lkl Surahammar 480,5 Uppfl 2
spinoys-onska 190428

Spinoys Onska 

Jeanette Liljebäck T Sök Hkl Tierp 511 Uppfl 1
ProSports-Easy2 190505

ProSports Easy

Carina Nilsson  M Sök Hkl Mark 504,75 Uppfl  
Blacknecks-CDevelina-sok 190316

LD Startklass
Blacknecks C`Develina

Carina Bengtsson  M Appell Sök Ullared 212,25 Uppfl 2/3
krypton5  

Hexen House Krypthon 

Annelie Lemström  Appell   202,7 Uppfl  
prosport 181027

ProSports Clip

 Carina Nilsson M Sök  Kind   Cert (9:e)  

Rallylydnad

  Datum Hund Förare  Variant Tävl  Klubb Poäng

Merit

Plac
tavl 181104
181103
181007
180922

SE RALLYCH RLDN RLDF RLDA LP I
Widholmens Mary Poppins
Karin Cebrenius   G Mästar Hässleholm
Olofström
Höör
 
Sölvesborg
91 
94
90
93
 Cert (4e)  
tavl 180729  Krafts Cute Cassie Emmy Westholm  M Nyb Borlänge 93 Kvalif  

Agility

  Datum Hund Förare Variant Tävl

Klubb

Poäng

Merit

Plac
  190309 Ullhedens Didierea  Per-Åke Olsson
  Agility klass 1 Värnamo BK      1
  190309  Ullhedens Didierea  Per-Åke Olsson T Agility klass 1 Värnamo BK    Pinne 2
  190309  Ullhedens Didierea  Per-Åke Olsson T Hoppklass 1   Värnamo BK      8
  190309  Ullhedens Didierea Per-Åke Olsson   T Hoppklass 1   Värnamo BK        8
  190217 Ullhedens Didierea Per-Åke Olsson  T Agility klass 1  Ale hundträningshall Åhus     7
  190217 Ullhedens Didierea Per-Åke Olsson  T Agility klass 1  Ale hundträningshall Åhus   Pinne 2
  190217 Ullhedens Didierea Per-Åke Olsson  T Agility klass 1  Ale hundträningshall Åhus   Pinne 2
  190216 Ullhedens Didierea  Per-Åke Olsson T Hoppklass 1  Nutrolin arena    Pinne 3
  190210 Ullhedens Didierea  Per-Åke Olsson  T Agilityklass 1  Skånehallen Klippan     5
  190210 Ullhedens Didierea  Per-Åke Olsson  T Agilityklass 1  Skånehallen Klippan     7
  190209  Ullhedens Didierea Per-Åke Olsson T Hoppklass 1 Skånehallen Klippan     11
  190209  Ullhedens Didierea Per-Åke Olsson Hoppklass 1  Skånehallen Klippan   Pinne
  190127 Ullhedens Didierea Per-Åke Olsson T Hoppklass1 Ale hundträningshall Åhus     6
  190127 Ullhedens Didierea Per-Åke Olsson T Hoppklass 1 Ale hundträningshall Åhus     6
  190127 Ullhedens Didierea Per-Åke Olsson T Agility klass 1 Ale hundträningshall Åhus     6
  190127 Ullhedens Didierea  Per-Åke Olsson T Agility klass 1 Ale hundträningshall Åhus     7
  190120 Ullhedens Didierea Per-Åke Olsson Agilityklass 1  Nutrolin arena      1
  190120  Ullhedens Didierea Per-Åke Olsson  T  Agilityklass 1  Nutrolin arena      2
  190120   Ullhedens Didierea Per-Åke Olsson Agilityklass 1   Nutrolin arena      4

IGP

  Datum Hund  Förare Variant    Tävl  Klubb Poäng Merit Plac
Nightrunners-Final-Challange 180811

Nightrunner's Final Challange "ÅDI" 
Gustav Lewisnon 

Carina Nilsson  T BH SDK Västra LO   

GK

 
  181027-28

Daneskjold Pirat

Ove Josefsson  M IPO FH SK Sturup. SSM 

91
92

SG

3
  180504-05

Daneskjold Pirat
Ove Josefsson

Ove Josefsson  M IPO FH SK Warberg
SK Åstorp

92
96 

SG

5
  180407

Daneskjold Pirat
Ove Josefsson

Ove Josefsson  M FH-1  SBK Halmstad

94 

SG

1
  181021

Daneskjolds Fanny
Ove Josefsson

Ove Josefsson  M IPO 3 SBK Halmstad

267

G

1
  180902

Daneskjolds Fanny
Ove Josefsson

Ove Josefsson  M IPO 3 Alvesta/ Rottweilerkl 

264

G

2
ProSports-Easy  190428

ProSports Easy 

Carina Nilsson M  IGP 2 Schäferh.kl Åsaka  

A86 B90 C89

IGP 2

 
ProSports-Clip 181104 

ProSports Easy 

Carina Nilsson  IPO 1  

A95 B85 C93

 

IPO1

 
High-Limits-All-or-Nothing  

High Limit’s All or Nothing 

Gittan Falk        Godk BH   

Viltspår

  Datum Hund Förare Variant Tävl  Klubb Poäng Merit Plac
Whiskey  190513  Dart `n Smart Wiskey in the Jar Ingela Hådell     1 pris  Champinion  

Tjänstehund

  Datum Hund Förare Variant Tävl Klubb Poäng Merit Plac
                   
                   

Drag

  Datum Hund Förare Variant Tävl Klubb Poäng Merit Plac