Medlemmars resultat

#mce_temp_url#

Lämna ditt resultat HÄR
maila bilder till web@afbv.se
[Lydnad]        [Agility]       [Rallylydnad]         [Bruks]         [IGP]          [Tjh]      [Nosework]      [Mondioring]   [Viltspår]     [Drag]      [Terapi]   

Lydnad

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 Basta Buzzkills Bäzta M Marie Karttunen Start 191222 Gävle BK 191 LD 2/19
191222 Gävle BK 188,5 LD 1/21
191201 Bollnäs BK 200 Uppfl 1/23
191117 Gävle BK 168 Uppfl 5/20
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 BuzzkillsBox Buzzkills Box M Catrin Englund Start 191222 Gävle BK 175 LD
5/19
191222 Gävle BK 178 Uppfl 3/21
191117 Gävle BK 194 Uppfl 1/20
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
tavl  Blacknecks C'Fynny  M Ida Holgersson Lyd 1 190714 Fagersta BK 299 1: pris 1
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 Blacknecks-CDevelina LD Startklass
Blackneck´s C´Develina
M Carina Bengtsson Lyd 1 190816 Ljungby BK 261,5 1: pris 2/5
180501 Olofström BK 257 1: pris 1/6
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 Blacknecks-BXanto3 Blackneck's B'Xanto M Rebecka V. Antonsson Lyd 1 190914 Vilhelmina BK 219 3:e pris 2
190814 Hudiksvall BHK 210 3:e pris 4
190711 Särna-Idre
Debuttävling i klassen
197 3:e pris 3
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 tavl Sph l ll III El-Jo-Mi's U are Amazing  T Diana Ritzén  Start 190714 Flen
(7:a totalt på violcupens
tvådagars tävling )
177 Uppfl 2
Start 190713 Flen 194,5 Uppfl 1
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 tavl RLDA RLDF RLDN
Widholmens Sting In The Tail
G Karin Cebrenius  Start
nation
181006 Sjöbo 173,5 Uppfl  
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 tavl Chaos Force Canina M Pia Halvdansson  Start 180615 Östhammar BK 183,5   1/5
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 krypton5 Hexen House Krypthon  T Annelie Lemström  Start   Heby BK 181 LD 1
  Surahammar          195,5    
  Surahammar          169,5    

Bruks

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
Blacknecks-BKonrad  Blackneck's B'Konrad

M

Marie Karttunen Skydds ekl 191102 Norrköping 678 Certp 3/6
Skydds ekl 191019 AfBV SM 621 Godk 4/7
Skydds ekl 190608 Skutskär 667 CERT 1/2
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 Basta Buzzkills Bäzta M Marie Karttunen Spår Akl 190818 Märsta-Sigtuna 220 Uppfl 3/9
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
BuzzkillsBox  Buzzkills Box M Catrin Englund Skydds Lkl 191102 Norrköping 486 Uppfl 1/3
Spår Akl 190818 Märsta-Sigtuna 208 Uppfl 4/9
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
  LD Startklass Sök 1
Blackneck´s C´Develina
M Carina Bengtsson Sök lkl 191110 Ängelholm 439,5 Uppfl 2/4
Sök akl 190316 Ullared 212,25 Uppfl 2/3
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
tavl  Sph l ll III
El-Jo-Mi's U are Amazing 
T Diana RitzénDiana Ritzén Sök lkl 190928 Södertälje 382,25 Godk 3
Spår Ekl 190811 Linköping 511,5 Godk 3
Spår Ekl ? Nyköping 513,5 Godk 4
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 tavl Hexen House Dezireh T Ingela Norin Spår Hkl 190914 Gävle 551,5 Uppfl 2
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 tavl Krokasmedens Fasa  M Kenneth Karvonen  Spår Lkl 190414 Vällingby 466 Uppfl 3
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 tavl Storlurs Chili M Eva Jakob Spår Ekl 190615 Timrå 585,5 CERT 1
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
Rambler  Fozasos Rambler -MMXV T Ann-Charlotte Buczkowski Spår Lkl 190519 Surahammar 480,5 Uppfl

2

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
spinoys-onska  Spinoys Onska T Jeanette Liljebäck Sök Hkl 190428 Tierp 511 Uppfl 1
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 ProSports-Easy2 ProSports Easy M Carina Nilsson  Sök Hkl 190505 Mark 504,75 Uppfl  
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 krypton5 Hexen House Krypthon  T Annelie Lemström  ? akl ? ? 202,7 Uppfl  
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
prosport  ProSports Clip M  Carina Nilsson Sök ekl 181027 Kind   Cert (9:e)  

Rallylydnad

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
LD startklass , sph I, skh I, RLD N, F, A 
Champion Krokasmedens Drulla
M Pernilla Persson  Mästar 191102 Cavalier king Charles spa (Karlstad) 93 Cert 10/32
100 Cert 1/31
191018 Uppsala BK 84   22/38
92 Cert 22/41
191012 Arboga BK 88   23/32
89   17/32
190929 Linköping BK 51   35/37
191006 Curly coated retriver (Forshaga) 95 Cert
Champ
8/32
94 Cert 2/32
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
  SE RALLYCH RLDN RLDF RLDA LP I
Widholmens Mary Poppins
G Karin Cebrenius  Mästar 181104 Hässleholm 91 Cert
4e
 
181103 Olofström 94    
181007 Höör  90    
180922 Sölvesborg 93    
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
  Krafts Cute Cassie M Emmy Westholm  Nyb 180729 Borlänge 93 Kvalif  

Agility

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
  Ullhedens Didierea  T Per-Åke Olsson Agilityklass 1   190309 Värnamo BK      1
  Pinne 2
190217 Ale hundhall Åhus     7
  Pinne 2
  Pinne 2
190210 Skånehallen Klippan     5
        7
190127 Ale hundhall Åhus     6
    6
    7
190120 Nutrolin arena     1
    2
    4
  Ullhedens Didierea  T Per-Åke Olsson Hoppklass 1   190309  Värnamo BK       8
    8
190216 Nutrolin arena   Pinne 3
190209  Skånehallen Klippan     11
  Pinne 2
190127 Ale hundhall Åhus     6

IGP

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
tavl Krokasmedens Fasa M Kenneth Karvonen IGP 3 191123 SK Stjärnborg 80 86 87
253
G 2
tavl Arax von Löwenfels (Gunde) M Alf Jannesson IGP 3 191112 Sundsvall BK
DM Mellan Norrland
282 SG, Utb. tecken,
CERT
1
190511 Järfälla BK 270 SG, Utb. tecken,
CERT
1
 ProSports-Easy ProSports Easy  M Carina Nilsson IGP 3 191103 Schäferh.kl Åsaka
1:a försöket
A94-B90-C91
275
CERT 2/8
IGP 2 190428 Schäferh.kl Åsaka   A86 B90 C89 IGP2  
IPO 1 181104   A95 B85 C93 IPO 1  
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 Nightrunners-Final-Challange Nightrunner's Final Challange "ÅDI"  T Gustav Lewisnon  BH 180811 SDK Västra LO    GK  
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
tavl  Daneskjold Pirat M Ove Josefsson  IPO FH 181028 SK Sturup. SSM  91 SG 3
181027 92 SG  
180505 SK Warberg 92 SG 5
180504 SK Åstorp 96 SG  
FH-1  180407 SBK Halmstad 94 SG 1
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 tavl Daneskjolds Fanny M Ove Josefsson  IPO 3 181021 SBK Halmstad 267 G 1
180902 Alvesta/ Rottweilerkl  264

G

2
  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 High-Limits-All-or-Nothing High Limit’s All or Nothing  G Gittan Falk  BH       Godk  

Viltspår

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
Whiskey Dart `n Smart Wiskey in the Jar M Ingela Hådell   190513       1:pris
Champ
 

Noswork

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
canine-nordic-myra  Canine Nordic Myra M Karin Hellquist Nosework2 TSM  190728  snwk noseworknorr nyland 100 Diplom NW2 TSM 3
Nosework1 TSM 190530 100 Uppfl 1
Nosework1 TSM 190501 100 Diplom NW1 TSM  2
Nosework1 TSM 190421 100 Diplom NW1 TSM  3
Nosework 1 TEM inomhus  190113 100 Diplom NW1 TEM 7

Mondioring

  Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
 tavl  PH Blacknecks B'Sigge M Eva Glimmerdahl MRL 1 190601  Enköping BK  41 Godk 1

Tjänstehund

Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
tavl  Dutch vh Eldenseveld  M Miriam Baas Tjh 190921 Nordmaling   Cert  

Drag

Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
tavl  Dutch vh Eldenseveld  M Miriam Baas Nord stil lina 200211 Bjurholm   CERT, DRH III  1

 

Social Tjänstehund/Besökshund

Hund Var Förare Tävling Datum Klubb
Poäng
Merit
Plac
Continentals-Corvette KORAD RLDN RLDF RLDA RLDM Continental´s Corvette T Peggy Allwood Social
Tjänstehund
Besökshund
200229 Sv Terapihundskolan Lund   Gk Diplomerad