Hem Bakåt Organisation Information Rasutveckling Prov Blandat
Info Om tävlingar & Prov ÅBB Mondioring FMBB SBM SBA Resultat

 SBA

Resultat

2012

Plac Förare Hund Reg namn Var  
1 Anne Bucksch Nikita Newstory Nikita T  
 

2010

Hoppklass Ref tid 36 s Agilityklass Ref tid 47 s SBA
Plac Förare Hund Reg namn Var Fel S:a Tid Fel Fel S:a Tid Fel Fel Tid
1 Annica Aller Gin Lindjax Gin M 5 5 31,26 5   0 36,78 0 5 68,04
2 Camilla Nyberg Neo Nightrunner's Ice-T G D 100 72,00 100   0 38,76 0 100 110,76
3 Katja Lindberg Akka SE AGCHNamatj Akka M D 100 72,00 100   0 40,82 0 100 112,82
4 Kristina Myrefelt Kriga Blackneck's Kriga M D 100 72,00 100 5 5 35,33 5 105 107,33
5 Anne Bucksch Nikita Newstory Nikita T D 100 72,00 100 5 5 37,91 5 105 109,91
6 Katja Lindberg Esther SEV-07Sabrefield Secret Weapon M D 100 72,00 100 D 100 94,00 100 200 166,00
6 Anna Pettersson Gandalf Holmåsa's Gandalf Grå T D 100 72,00 100 D 100 94,00 100 200 166,00
6 Jessica Graetsch Xcapah Hexen House Xcapah T D 100 72,00 100 D 100 94,00 100 200 166,00
6 Lotta Ringius Vegas SEUCH NORD JV-03 LPII Segerforsens Crespo T D 100 72,00 100 D 100 94,00 100 200 166,00
10 Anna Pettersson Enthra Lindjax Enthra M D 100 72,00 100 Str 250 144,00 250 350 216,00
 

2009

Plac Ekipage Var Fel Tid
1 BH IPO I, II Dubion Ikea "Hekla"  Mia Nilsson M 0 69.64
2 LpI SAgCh SAg(hopp)Ch Spader Ess miss Etna Mia Nilsson G 5 67.54
3 SAgCh SAg(hopp)Ch Bazzakulls Milion Dollar Cocktail Ägare Jonna Bengtsson,
förare Mia Nilsson
T 21.59 73.57
4 Ragnar Andersson med Rizzinie   T    
  Hanna Karlsson med Soya   T    
  Ingrid Dahlström med Chili   T    
  Vivika Hovenberg med Yaxa   M    
  Anna Pettersson med Gandalf   T    
  Jenny Fridh med Glimma   T    
  Camilla Olofsson med Friessia T    
  Christina Olsson Sjölin med Suki M    

Vill ge Ingrid och Lunds Bk ett stort tack! för att dem gjorde det möjligt för oss att genomföra SBA.
//Mia Nilsson

 

2006

  Ekipage   Var Hoppklass Agilityklass Summa
Plac   LO   Fel Tid Fel Tid Fel Tid
1 Raija Puronaho med Ullhedens Bandit Bozz ULO T 0 38,47 0 47,97 0 86,44
2 Sari Tulinen med Grey Arrows Harmony Gitzi SSLO T 0 38,40 100   100 38,40
3 Jessica Graetsch med Corsini Orvietto Yuri SSLO T 5 41,62 100   105 41,62
4 Rune Mattsson med Grey Arrows Kiss of fire SSLO T 5 48,30 100   105 48,30
5 Therese Kvarnström med Belgross Zatoya ULO M 100   10 46,87 110 46,87
6 Jessica Graetsch med High Clearings Angie SSLO T 100   16,25 62,25 116 62,25
7 Carina Carlsson med Segerforsens Dominica SÖLO T 100   25 47,81 125 47,81
8 Kaarina Henriksso med Falkvindens Steffe SSLO M 100   100   200 0,00
8 Carina Olsson med Hexen House Qnyth SÖLO T 100   100   200 0,00
8 Sari Tulinen med Grey Arrows Matco Man SSLO T 100   100   200 0,00
8 Lotta Ringius Segerforsens Crespo SSLO T 100   100   200 0,00
12 Katja Lindberg med Namatj Akka ULO M 100   200   300 0,00

SBA Bästa Lokalområde 2006

ULO 
Hopp Agility Summa
  Fel Tid Fel Tid Fel Tid
            110 133,31
Katja Lindberg med Namatj Akka M 100   200   300  
Raija Puronaho med Ullhedens Bandit T 0 38,47 0 47,97 0 86,44
Therese Kvarnström med Belgross Zatoya   100   10 46,87 110 46,87
SSLO  
Hopp Agility Summa
  Fel Tid Fel Tid Fel Tid
            205 80,02
Jessica Graetsch  med High Clearings Angie T 100   16,25 62,25 116,25 62,25
Sari Tulinen med Grey Arrows Harmony T 0 38,40 100   100 38,40
Kaarina Henriksson med Falkvindens Steffe M 100   100   200  
Rune Mattsson med Grey Arrows Kiss of fire T 5 48,30 100   105 48,30
Sari Tulinen med Grey Arrows Matco Man T 100   100   200  
Lotta Ringius med Segerforsens Crespo T 100   100   200  
Jessica Graetsch med Corsini Orvietto T 5 41,62 100   105 41,62
SÖLO 
Hopp Agility Summa
  Fel Tid Fel Tid Fel Tid
            325 47,81
Carina Olsson med Hexen House Qnyth T 100   100   100  
Carina Carlsson med Segerforsens Dominica T 100   25 47,81 125 47,81
 

2005

Plac Förare Hund Var
1 Marianne Fernström KORAD SAgCH Saturn A A av Nangjala Foxie  
2 Emelie Sjöwal l KORAD Nighthawk Ariadne Tazza M
3 Hans Nordgren Brotäppans Hera Moa T
4 Hans Nordgren Segerforsen Charming Lady Ladie T
5 Peter Lundberg LP SAgCH Ebontide Lady Luck Luckie G
6 Pelle Lindberg A-Te-Ells Madame Rhoxie Rhoxie G
7 Carina Olsson Hexen House Qnyth Mexi T
8 Raija Puronahu Ullhedens Bandit Bozz T
9 Katja Lindberg DKUCH KORAD LP LPII SUCH TJH Nighthawk Andromeda Roija M
10 Jennie Thysell Ullhedens Gira Gira T
11 Peter Lundberg LP SAg(hopp)CH Blackravens Mixed Nuts Louie Louie G
12 Carina Carlsson LP SAg(hopp)CH Segerforsens Dominica Nicka T
13 Rune Mattsson Grey Arrows Kiss Of Fire Tossi T
13 Peter Lundberg Ullhedens Bellona Bellona T
 

2004

Plac Förare Hund Smeknamn Fel Tid
1 Raija Puronaho LP1 LP2 SLCH SAgCH Nelly-Nobless Nellie 1,33 78,34
2 Annica Aller SLCH SAg(hopp)CH SagCH Continentals Ace of Clubs Ian 5 69,36
3 Jennie Thysell Ullhedens Gira Gira 10 77,55
4 Fredrik Albertz KORAD TJH(bev) Holmåsa Queen of Rain Jessie 17,76 81,15
5 Carina Olsson LP KORAD SAgCH Trollbjörkens Emma Emma 31,01 103,01
6 Mikael Hofgren LP1 LP2 SAg(hopp) SAgCH Continentals Pennies from Heaven Mimmi 105 36,1
7 Annica Aller Continentals Thunderrace by Maniac Race 105 43,18
8 Hans Nordgren Brotäppans Hera Moa 110 43,20
9 Carina Carlsson LP SAg(hopp)CH Segerforsens Dominica Nicka 200  
9 Raija Puronaho Ullhedens Bandit Bozz 200  
 

 

 

 

SBK
SBK
SBK tävling
SBK shopen
Medlem